_20151215_144203.JPG
The Federal Government of

The Imperium of Diamond's


Create for Global Unification, The One World

Please retype the anti-spam code "5741"


_20151215_144203.JPG

The Imperium of Diamond's & Capital strategy of Non-Competetion relation ship

Strategie bez šíření konkurence, zájem pro vytvoření spolupráce která bude schopna podpořit rozvoj vašich zemí, korporací a inteligence, tím zajistit naše dobré vztahy a budoucnost celého lidstva.

Federální vláda se zakládá nad hlavním zájmem, pro sjednocení světa, pro je tím cíl podporovat jen spoluoráci, a v každém vztahu zastavit formát konkurenční aktivity která jen způsobuje závist a snahy pro opoziční blokace, konzervatismus za hodnoty vlastní skupiny proti povaze hodnot opozice, tím až rasismus a nenávist, snaha o poškozování a monopolní i neokolonialistické strategie destrukce okolní spolecnosti kolem nás a tím vytváření civilizace s tichou nenávistí směrující pro zničení nás všech samotných, a každého odděleného, sám ve ztrátách a zaostání.
Federální vláda Imperium of Diamond's neudržuje stejné strategie jako ostatní, nenasitnost a prvenství proto aby byla větší síla a schopnost vlastního úspěchu který znamená spomalení a silnějśí hrozby proti příteli z kterého tak znovu vzniká opozici a subjekt se přirozeným zájmem rozśiřuje do podoby nenávisti která vznikla ze závisti.
Federální vláda Imperium of Diamond's vznikla pro záměr sjednotit celý svět, sjednocení lidstva prostřednictvím diplomacie. Proto se hlavní strategie zakládá nad podoorou ostatních vlád zemí a národů, možnost pro udržení společného rozvoje a zájem o společné konzulární styky i konference které rozšiřují naši společnou schopnost se stabilně rozvíjet a zvítězit. Federální vláda Imperium of Diamond's se proto snaží o rozvoj politické spolupráce na úroveň přátelství a dobrých vztahů. Proto dochází ke strategiím a podpoře bezpečnosti zahraničních vlád zemí, podporu pro rozvoj civilizace a vyspělosti, kvality života všech národů a respektování práv všech skupin. Hlavním cílem spolupráce je rozvoj stability trhů a odstranění chudoby v celém světě, poskytnutí dobrého života pro každého a tak stejným způsobem zajištění i dobré výsledky pro ostatní vlády zemí.
Naše strategie je rozvíjet se plným směrem a se plnou sílou pro dosažení těch největších hodnot které jde pochopit. Proto však federální vláda Imperium of Diamond's vytváří skutečně možnosti pro velké pokroky která však často mohou znamenat opravdu vysoké rozdíli hodnot proti poměru celého lidského světa. Cíle a skutečné síly Federální vlády Imperium, síly které jsou dostatečně schopné takových vysokých výsledků dosáhnout a proto skutečně předstihnout celý svět. Tím však vzniká velká vlna rasismu která často je vedena k nerespektování možností společných vztahů a politických i morálních zásad které proto jsou určeny pro způsobení poškozování a ničení síly rozvoje federální vlády Imperium of Diamond's. Aktivity které jsou i se založením na zločineckých aktivitách silné závisti která je tomu motivací. Tak je uskutečněno ze strany opozice, proto z důvodu že pohledem na takové hodnoty vzniká závist a nenávist, tvrdá zloba za opoziční schopnost předstihnout maximální výhled vlastního rozvoje a zvítězit i ještě dřív než většina může začít. Proto jsou rozšiřovány kroky a přirozená zákonitost která je tak vedena pro vznik dalších společných konfliktů formou neuladu společných přátelských vztahů a komunikace nebo uznávání našich hodnot, stejně tak jako v podobě šíření společných konfliktů a sporů nebo dokonce i pokusů o vznik válek a rasistických atentátů bez morálního charakteru politických hodnot. Federální vláda Imperium of Diamonds dokáže vytvořit vlastní hodnoty které jsou schopny předstihnout význam celého lidého světa, a proto někdy dochazí i k podobě hrozby z globální závisti která znamená možnost aktivity globální opozice a rozpoutánoí i globálních válek které mohou být krok pro zničení významných částí lidstva. Opravdu, výpovědí tak jak jsou dnes skutečně aktivní dnešní formy politiky a zásady strategie některých zvláštních subjektů.
Proto je skutečně, že je s nutností si uvědomit, že strategie vlády Imperium of Diamond's jsou skutečně s velkou rozdílností od zásad konkurence a dobivačnosti za vlastní prohrou a ztrátou inteligence, tím jen šíření zlobi a nenávisti ktera je v takovém případě tou největší ztrátou, ztráta spolupráce ze společnosti, ztráta větší než hodnoty které mohou být získané vlastní výhrou. Vítězství je jen krátký okamžik, ale celý život je čas který potřebujeme spolupráci a naše partnery. Tím dokážeme získat silnější a vyspělejší hodnoty, hodnoty které my bychom před desítky roků nemohli ani poznat a pochopit.
Federální vláda Imperium of Diamond's respektuje hlavní zásadou, státní nárok pro vlastní nezávislost, to znamená nárok pro vlastní rozvoj a strategii rozvoje, i partnerství. 
Už několik tisíc roků, mnoho historických poznatků, výhry národů a vlád i silných bojovníků, i Bible je pro nás důkazem o moudrostech které vznikly prostřednictvím poznání hodnot ze spolupráce skupiny a udržení zásad Biblického vyjádření ,,Více hlav společně zná více rozumu''. Rozum je pro nás možnost pro společné kroky které znamenají krok vpřed a tím se společně posilnit o společné výhry a významnější výsledky, stejně tak jako o jistotu naší budoucnosti ve které je možnost se vždy v dobrém spolehnout na druhého a tím bezpečně a bez rizik rozvíjet naše každého vlastní civilizace a majetky i národy.

Naše spolupráce je nejlepší možnost a dobrý výsledek pro naše vlády, státy, země, národy i rodiny. Naše spolupráce je cíl který znamená schopnost rychleji dosáhnout hodnot ze síly budoucnosti a tím v našem životě zažít ty významné možnosti které jsou mnohem cennější než hodnoty získané naší konkurenční opozicí a bojem.
Boj znamená jen ztráty a poškození možností kterých jsme my mohli dosáhnout společně. Ty hodnoty které my jsme společně mohli vytvořit proto abychom my mohli obohatit naše národy které proto mohou žít šťastně a s hrdostí za jejich zemi, hlavně s hrdostí za jejich politiku která neprohloupí ztrátou hodnot prostřednictvím konkurence.
The King of The Imperium of Diamond's
Legal Signature of 2016
_20151230_011649.JPG

_20151215_130037.JPG
We Love the World, Support and Develop. The One World !
 
_20151215_114042.JPG
_20160112_164358.JPG
Contact & Social site's
 
LinkedIn :
Google + : Youtube : Facebook :
 
Twitter Pinterest

Telefon
 
Email
Adress
Global & Universe
Global & Universe
North Africa, Bir Tawil
North Atlantic ocean, The Rockal
Space Civilized zone's and State Ship's
Universal Civilization's
(Occuped zone's in conflict)
Blocked Diplomacy, Orbital Running, partial Exile Office activities


 
Online Statute of Government: POST APOCALIPTIC
 Please, You support Office Stabilization:
 
E-mail and other communication is checked every day, the standard answer would come within 7 days.
If you not received a response, please contact the nearest police department against terrorism and in the form of anti-hacker activity, or another International Political or Safety subject around the world.

 
 
Free Banner to USE:please insert a link into HTML code of ID's Free Banner
Link = http://www.theimperiumofdiamondsgovernment.populiser.com

 


The creation of Consortia business entity as a legal person introduced Organizer
Organiser acquires the business parties, corporations and businesses at the state level, the foreign country and internationally, for the opportunity to ensure the growth of transnational relations business sides of the same category and thus their alliance to form a single entity activating the territory of the Imperium of Diamond's like a business Consortium at a unitary corporations representing General Council composed of many of the numerous range of business entities with legal personality.
Organiser is organizing a group as the third representative of the Organizing documents such entities trading parties in the form of consortia which are composed of all acquired by business corporations, and thus create a common trade as an act collectively to expand its network of sales offices with a new name legal society over the legitimacy of the Organizing Document of the consortium and this authorization to use profits from its own program, trade and investment by the joint development of guarantee contracts between traders consortium.
The consortium thus arises that three or more, and no limit on the number of parties business corporations the same size business category and merchants together constitute an agreement on trade cooperation as a consortium of ID's, and that means that the members of such an agreement becomes General Council as the main representation for body Consortium. The consortium is a fully independent body and its representation own dimension as the General Council functioning on the territory of jurisdiction of Diamond's Imperium, and thus no obligation dual taxation for persons from foreign countries.
The consortium and its General Council are therefore legally recognized as the second person with his own foundation's headquarters under the jurisdiction of Diamond's Imperium, and not against a foreign state.
Each consortium obtains legal address within the Imperium of Diamond Offshore's under the format of principle, while the right anonymous bank account of the State Imperium of Diamond's.
Organiser therefore own position only as a contracting authority with a registry document and produce evidence common parties in order to form a consortium and the selection of the registration fee which will be handed over to the official authorities ID's government and to confirm the registry of a new business entity in the ID's Commercial Register, it means the ability to start a legitimate business activities in the Imperium of Diamond's and the extent of such jurisdiction.
Organizer subsequently obtains financial share for its activity and gain a new member of the Group Consortium. For each consortium receives profits immediately in the event that the subject of the Consortium made a first payment of income taxes and profits. Profit from the creation of the consortium is ratified by the number for every single entity, while in the second ratification of a number of active business entities in the interest of capacities necessary for the full functioning of the consortium as a stable business entity, and therefore with acreage values ​​of the capitalist system ratification by market levels.

Consortium may be founded in order to produce oil companies, firms and corporations with electronics, metallurgy, chemical industry, mechanical engineering, medical center or as agricultural centers and financial services, even the side of the bank from foreign countries together can launch function as a consortium of which there is one company form.
Consortium may be established for the purpose of conducting business on behalf of another legal person status, and to the Strategic Trade Cooperation in the Imperium of Diamonds or the use of a new center for the export of the product abroad, mainly as a second source to ensure their own development resources to foreign parties.
Advantage consortium for each business group, is the possibility of cooperation in a multi-national group and develop also thanks to intelligence and technological advancement from other individuals in the group and therefore is entitled to conveniently organize and develop as a group and with global selecting the best intelligence and values. Development is organized by the willingness of commercial parties in the interest of the provisions on deposit in contracting act of the General Council of the Consortium.
Creating the Consortium on the territory of the Imperium of Diamond's is an opportunity to develop trade markets and build common commercial properties on the territory of the Imperium of Diamond's, under the name of the state Imperium of Diamond's and legal registry in the territory of international waters, as well as to free orbit and subsequently in free cosmic space and on other planets in the cosmos.
This creates the ability to dynamicly developing at advanced level and significantly grow into the largest business groups in converting the entire world. Cooperation is beneficial for all traders and their interest in growth when using the multi-dimensional nature of global cooperation organized by the Common Market.

 
Multy Consortium

Multy consortium becomes subject which comprises a further alliances between several different categories of Consortia which are tied together related business networks, meaning the structure of the system of Internal trade organizations to build their own modernization of all groups Multy Consortium for using common resources. Market development and financial cycle is composed of its own closed cyclisation without inflationary rhythm. The groups will jointly develop and produce advanced level of their own capabilities.
Example activities and composition of the Consortium's multi-trade system when a corporation jointly formed a consortium single category of the market, such as consortia that may be composed of one business category, such as Metallurgy, is the second category Electronics, the third category Agriculture, and so on.
Consortia are therefore then collectively unite to form a multi-consortium that it may be active as a group composed, for example, a business category markets for mining resources and their laboratory production, followed by the category manufacturing solid materials, machining category, categories of construction technology and product electrical engineering and thus the sales or the economic and strategic use of its own internal management of the consortia, or trade on the open market.
This creates a multi-consortium. Multi-consortium may also focus on the public market, as is standard business corporation.
Multy consortium is also based on a system of cooperation with the Government of Diamond's Imperium for planning grants and financial development objectives or division missions and projects, expanded categories multy national dimension.

 
 
Business Categories
 
Business categories of legal business associations offered by the federal government Imperium of Diamond's
 

 
Junior Business
Trade body at the social company level, but the foundation office in the form of legal commercial entity. Business entity is intended only for small markets and easy to work voluntary nature. Junior business is a form of trafficking for children from 10 years, child's who is Freely interested.

Firm
The body as a natural person presenting a certificate of proficiency in performance in the professional field, and thus the right to form a business as a contract company. Every natural person has the right to create an unlimited number of property firms owned by qualification and profession without reference to any other form of legal ownership of the name. The company is the physical association.
 
Start Corporation
Start Corporation is a business association that is designed for people who obtain certification for mental health condition and ability of professional development training is. Start founding corporation formed under the authority of an autonomous government Imperium of Diamond's why the owner of Start Corporation does not need any financial resources and expertise in the profession, while losing his own responsibility activities of the corporation. Start Corporation is a business-led management of the Government Office and the authorities organize the procurement of trade and development 'trade union. Corporate profits are determined to ensure the quality of life of the owner Start Corporation, and especially for his study or family development. In the period when the owner Start Corporation received sufficient education, the business association handed over to full management responsibility and ownership. If the owner fails to achieve the necessary qualifications, it will start Corporation passed in the name of another person in order, or will be made public outcry. Start Corporation is active at the public market, and particularly for cooperation with educational centers in order to provide practice for students during their education at the level of real business environment, and is a corporation or used for public purpose.
 
Register Company
The company provides for the registration of copyright and the arts of individuals and society by supporting the organization of business activities with the copyright value.

Offshore Management Service
The entity which is led by the retailers who are expanding strategy of the association on behalf of other clients entrusted corporations as owners of the business entity, or the Council Offshore Service Management team takes clients to the possibility of using the service team in order to create a new business entity.
 
Company
Association of firms and smaller merchants who together create a partnership agreement that arises from a commercial entity as a legitimate company in order to function according to the size category of rights trading company.

Representation Company
The company belonging to another legal entity without a shared relationship, only destined for ceremonial matters.
 
Public Media Corporation
Television, radio, magazine, news and commercial act before a public audience.

3DD Real Estate Company
Trading company active in the digital world and the network business economics among others 3DD Real Estate companies. Virtual entity can possess anyone, without any limit while having the maximum number of other business entities.
 
Capital Company
Company managing only the capitalist system-driven market and thus activate the self-development of commercial interests and strategic development under capitalist stragy.
 
Investment Company
Investment company creates financial and development resources for other companies and corporations that use sponsorship in order to expand their own market and profit from investments to ensure the return borrowed for Investment companies.
 
Prime Corporation
Ownership of the business Company, only one person, and with the established management team. Prime-Corporation Limited own capital limit.
 
Comand Company
The association of two parties composed of persons as a financial investor and business organizer, thus to agree on a common profit.
 
Interactive Comand Company
The association of two parties composed of persons as a financial investor and flexible business organizer, thus to agree on a common profit. Flexible organizer of trade is only temporary partner that can be exchanged for another candidate to Community if the candidate will possess a better business plan than its competitors.
 
Holding Company
Trading company in order to develop transport logistics and establish cooperation as a supplier of goods under transit and either by private taxi service charges.
 
Building Corporation
The corporation focuses on construction markets, development of architecture and urbanization, and therefore the possibility of establishing a dual takings as its own center of the construction industry and activities of architect engineering and construction of the building. Construction Corporation consists of a number of professional experts and companies who jointly expand the building fund.
 
Market Company
Market processing and sales, management uses its own market when market activity of other traders and thus the creation of common own financial profit from the value added to the price of products and services.
 
International Company
The use of logistics management of international markets for the possibility of interactive planning and expand contractual relationships with global traders to develop their own gain and the structure of markets. The government has the right support development of logistics management.
Joint-stock Company
Business association with the obligation upon the leadership level budgets to the limit dimension of owned capital to the level of maximum profits without limitation except for the obligation to respect tax systems. Joint-stock Corporation issued and limits their own investment securities available for sale are the foundation of their prices by size of economic power joint stock corporation.
 
Civilizational Corporation
State organizes business in order to build new markets and business, raw, resource and financial networks civilization.

Federal Company
Company commercial interest only active on the territory of the Federation, or between Company bodies and by expanding own multi infrastructure throughout the civilization. The company has a widespread development rights at official level synchronization.
 
Multy Company
The association of a consortium of one category of the retail market and thus functions as a business company.
 
Commercial Consortium
Association of Corporate different business categories and the creation of business cooperation such as jointly owned other person associated corporations made up for the purpose of activities as a single business entity based on the form of the Business Council dealer associations.
 
Multy Consortium
Association of consortia to function as one company.
 
Management Company
The company with the register of trade associations that own the debt level of confidence of the financial crisis and bankruptcy, and there are obligations of the act entrusting the indebted business entity into the hands Management Company that extends the strategy of the foundation property uses many of the numerous dimensions of a registry operated business associations which are therefore in the hands of management administration form internal and public business strategy of common interest for the financial management and development of business entities with a view to ensuring their deleveraging and returning back into the hands of the legal owner. Indebted corporations that are responsible of its trade name.
 
Interactive Corporation
Group of companies based on a system that allows immediate own immediate ability restructuralization markets and internal resources in accordance with the strategic plan and emergency situations civilization and business markets. Corporations own source benefits and the right to activate multiple forms multy trade, as well as an interactive cooperation with Federal Bank.
 
Private Corporations
Publicly anonymous business entity is a form of private association which is associated with the business of government, and receives orders from the authorities of the states. Military orders, arms manufacturing, technology, special resources, others.
 
Intelligent Corporation
Corporations that contacts with other governmental and foreign merchants or services, and always with a view to selling the business intelligence development plans and building intelligence used to grow new projects in the rhythm of state business stability and also to develop new markets or increase their dynamics.

Booking Company
Trading company with its own jurisdiction in the form of a free trade categorization of activities in the space reserved for a limited period of time and with limited territorial zone. The register is kept at the offices of the government.

Incorporate
Corporations with form their own principles of jurisdiction and activity for the purpose of self-interest according to the contractual provisions with the government of the country.
 
OFFICE Company
Trading company that supports government and local authorities, with their own financial profit from operations in the fees for use of authority and the establishment of commercial and professional intelligence networks or Multi sponsorship, development and consumerism. The Office carries out political activity in public affairs, and it is necessary to respect the obligation of the company structure in sync with the authorities, police and investigative bodies governed by public action.
 
Research Corporation
Form institution and business entity uses its own business entity management used for the commercial application of research and securing sources of finance.
 
Planetary Corporation
Corporation active in the size of the planet and as a business entity expanding its own infrastructure company.
 
Stationary Corporation
Corporation active in the dimension of space stations and expanding as business entity owns the infrastructure company.
 
Universal Corporation
Multy business entity with its own infrastructure cosmic sources and industrial centers between planets in the universe.
 
Space Science Corporation
Research center with free opportunities to own and expand their own resources to develop the infrastructure at the research center and to research work around the space subjects special natural phenomenon.
 
Business Burza
Diet merchants in common centralization of business rhythm in the same direction, thereby resulting Mercantile Exchange as traders parliament in order to increase the centralization of market intelligence and enable a steady income logistics business development. Exchange is led by the founder, or representations that have been selected from a number of traders active on the exchange. Stock representations loses other rights of ownership and management of any other business entity. Exchange may collect fees for the financial register of cooperation and business development rhythms or register a trade with investment materials. The Exchange is a legal institution.
 

Your Primary option for Business Start ?

Corporation in Legal possession of Register people, and under management supervisory of Manager Council's of Imperium of Diamond's and Manager's Legal responsibility.
People in registration have profit from Corporate business activity, and duties for their own education in profession until time, when owner of corporation have certification for his intellectuality and responsibility for managing corporation.
 

 
ID Corporation's Start, open to everyone around the world, the goal is to stabilize markets and civilization of the country's ID, and the growth of the body corporatocracy.
Today, because of terrorism on the part of European governments, each Applicant has own entitlement to apply for a judicial procedure which means the right for full financial compensation for blockages to develop.
The situation in Europe, the influx of immigrants and migrants, each of which owns all rights to know such opportunities for their own development, and that because the federal government Imperium of Diamonds opens right of citizenship to all people around the world.

Please certified Your register in Notari or Lawyer Quartier, and with Your own description of Your interest for business activities.

Easy Strategy for development of the Business Infrastructure:
  • Free Autonome activity, open for Every One (as The First)
  1. Offshore Management Service Logistic center (Global Post comunication)
  2. State Comerce Center of Legal Affairs and Development Business (Organizers, Advocate & Analytic cooperation)
  3. Registered Corporation's in Contact List (Corporation's and Conferencies cooperation)

Registry Your New company Head Quartier and Your Cheque Claim
2,000,000,000,000,000 € in IDMD

https://www.docdroid.net/vCcGxz6/cheque-of-new-company-2017-certified.pdf


ID's Registration of Head Quartier Company
_20151215_144203.JPG
CopyRightAct1998.jpg
© All Right's Reserved
​& Open Legalization for Global Medial Public

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one